Úvodní stránka » Stožárové rozvodnice » Katalog  SR » Řada 72

Řada 72

Základní řada, která se s drobnými úpravami vyrábí již od roku 1972. Základem je masivní svorkovnice se svorníky M8, které umožňují spolehlivé připojení kabelů o průřezu 35mm2. Pro svou robustnost a optimální rozměry je tato řada nejžádanější .

Má čtyři svorky U, V, W, PEN, je konstruována pro síť TN-C. Hlavní (průběžné) kabely jsou připevněny svorníkem M8 a přítlačné- tvarové příložky z nerez oceli umožňují spolehlivé připojení kabelů s jádrem Cu nebo Al.

Běžně lze zasvorkovat dva kabely. Alternativně lze svorkovnici vybavit odbočnými příložkami pro připojení čtyř kabelů (použití na křižovatkách ulic, v parcích).

K jištění vývodových okruhů lze použít všechny typy pojistek, které jsou konstruovány pro násuvné uchycení (montáž nacvaknutím). Na přání lze aplikovat i vestavné pojistky (montáž šroubem)

Stožárové rozvodnice jsou standardně vyráběny v elektrickém krytí IP00. Použitím krytu tělesa svorkovnice (kryt KS8 nebo KS80) a krytu pojistek (kryt KP) je zajištěno krytí IP20. Instalací přídavného gumového krytu na kryt IP20, je zajištěno krytí IP44. (po instalaci ve stožáru VO, viz. certifikát EZÚ Praha)

Foto Stožárová rozvodnice Řada 72