KDE POMÁHÁME

Nejen prací je člověk živ.

A tak se i my snažíme pomáhat humanitarním organizacím a různým občanským sdružením. Pokud jste se na našich stránkách dostali až k této záložce, možná si i vy najdete organizaci, kterou byste chtěli podporovat.

Veselý vozíček

Impulsem pro vznik spolku byl tehdy 7letý Lukáš, který v roce 2005 přišel ne vlastní vinou o obě dolní končetiny při vlakovém neštěstí. Jeho odhodlání a snaha se znovu vrátit do normálního života s těžkým zdravotním handicapem může být pro mnohé inspirativní.Lukáše podporujeme už přes 10 let, dnes organizace pomáhá několika dalším „vozíčkářům“.

Více zde: www.veselyvozicek.cz

V rámci programu BanglaKids, který je zaměřen na podporu a zlepšení života bangladéšských dětí, máme adoptované již 5. dítě, kterému financujeme vzdělání, potravinovou pomoc a lékařskou péči.

Jako první jsme v roce 2013 adoptovali dívku jménem Munna. Pak to byl chlapec Chakma a následovalo opět děvče jménem Bawn a zase kluk Jerry.

Poslední 2 roky zajišťujeme vzdělání a stravu chlapci jménem Sajib.

Všechny tyto děti mají pohnuté osudy a představa, že za 600-900 Kč/ měsíc můžeme zajistit vzdělání a stravu malému človíčkovi a změnit jeden lidský osud, je pro nás, evropany, nepředstavitelná

Více zde: www.banglakids.cz

Psí škola a psinec Studená Loučka – Šťastný pes, šťastný majitel

O paní Alici jsem viděla dokument v televizi. Moc se mi líbilo, že i v dnešní době jsou lidé, kteří raději dávají a pro které není zisk hlavním hnacím motorem.

Alice umí napravit „psí výtržníky“, bázlivce, neposluchy i hyperaktivce, ale totéž dokáže i s páníčky.

Více zde: www.dogtrainer.cz