UNIVERZÁLNÍ DRŽÁK SVORKOVNICE

Univerzální držák je použit pro všechny řady a typy našich stožárových rozvodnic. Je vyroben z ocelové DIN lišty TS35, povrchová úprava sendzimir. Držák je opatřen potřebnými závity pro uchycení tělesa svorkovnice (ITR), držákovým šroubem, na který se nasazuje těleso svorkovnice (ITR) a dalšími otvory pro připojení ochranného vodiče a pro možnost připojení patice.

Pro připojení ochranného vodiče PE svítidla je držák vybaven příložkovou svorkou (sběrnicová příložka SVP 3 + nerezový šroub M5+ pružná podložka (viz odkaz příložka SVP), která slouží k připojení až 2 vodičů. Místo připojení je označeno značkou 5019 (ochranné uzemnění).

Podle průřezu připojovaných vodičů jsou použity sběrnicové příložky
SVP 3 (pro vodiče 0,5-6 mm2)
SVP 5 (pro vodiče 2,5-10 mm2)
SVP 7 (pro vodiče 6-25 mm2)

Pro připojení patice je držák vybaven otvorem M8, který umožňuje montáž ochranné svorky tvořené nerezovým šroubem M8*12 (zemnící šroub) + vějířová podložka (v zadání objednávky je označen jako Z = zemnící šroub).
Svorka je vystrojena na základě požadavku objednatele.

Na tento držák jsou osazovány jistící prvky v násuvném provedení (osazení pomocí západky na podélné ohyby DIN lišty). Tím je zajištěna přesná poloha pojistek na plechu bez použití šroubů, zjednodušení montáže či případné výměny jistících prvků (pojistky je možno při tvarování žil kabelů ve stožáru vyjmout, čímž vznikne větší prostor pro montáž ve stožáru. Při instalaci se pojistky pouze „nacvaknou“ západkou na ohyby DIN lišty, bez nutnosti šroubování a osazení pojistek je posledním úkonem při montáži stožárových rozvodnic).

Proti korozi jsou kovové prvky upravené galvanickým zinkováním včetně chromátování (šrouby, příložka SVP) nebo v případě DIN lišty úprava SENDZIMIR (= galvanizace oceli pomocí malého množství hliníku v zinkové lázni a vytvoření povlaku bez slitiny železo-zinek).

Pro osazení pojistkových odpínačů je na universální držák namontován redukční držák odkaz držák OP, na který jsou osazeny pojistkové odpínače.

KATALOG

Držák 72, páskový

Držák 72

Držák 95

Držák 56

Držák 2OP

Držák 3OP