IZOLAČNÍ TĚLESO ROZVODNICE (ITR)

Je speciální výlisek ze Supraplastu BMC 0420/P006 (801/1420 S-NA). Jedná se o špičkový termosetický materiál s vysokou tepelnou a elektroizolační odolností, vysokou mechanickou pevností vyznačuje se dlouhou životností za různých povětrnostních podmínek. Nepodléhá stárnutí a je rozměrově stabilní.

Díky unikátnímu složení, polyesterové pryskyřice a dlouhých skleněných vláken, je zaručena u naší svorkovnice její prakticky neomezená životnost a plná funkcionalita po celou dobu používání. Materiál vyhovuje zkoušce žhavou smyčkou min. 960 °C.

Výlisky ITR jsou z výroby opatřeny svorníky M8 nebo M6 tř. 8.8, na které se osazují universální nerezové příložky + soustava matic a podložek pro dotažení svorky. Matice na svorníku PE (PEN) jsou rovněž z nerezi. Obecně používané příložky z Cu pro měděné vodiče a z Al pro hliníkové vodiče jsou nahrazeny příložkami v provedení nerez (N), což umožní propojit kabely Al i Cu). Na výlisku jsou označeny jednotlivé svorky popisem (popis značí pro jaký vodič je svorka určena).

Standardně dodáváme svorkovnice s universálními nerezovými příložkami, na přání zákazníka můžeme dodat rozvodnice s příložkami z hliníku ( jsou použitelné pouze pro Al vodiče).

Horní přítlačné – tvarové příložky, jsou na spodní straně opatřeny vrypy – pro lepší kontakt s vodiči.

Velikost tělesa rozvodnice jednotlivých řad je různá:

těleso SR 72
– těleso o rozměru 175 x 32 x 55 mm je čtyřpólové s hlavními šroubovými svorkami se závitem M8, se svorkami U,V,W a PEN. Maximální dimenze hlavních kabelů je 35 mm2.

těleso SR 95
– těleso o rozměru 154 x 27 x 50 mm je čtyřpólové s hlavními šroubovými svorkami se závitem M6 se svorkami U, V, W, PEN.
Maximální dimenze hlavních kabelů je 25 mm2. Jedná se o zmenšenou variantu rozvodnic SR 72 – má uplatnění zejména ve stožárech s dříky menšího průměru (sadové a parkové), ve kterých jejich menší rozměr umožňuje pohodlnější instalaci a zapojení přívodních kabelů.

těleso SR 56
– je pětipólové s hlavními šroubovými svorkami se závitem M6 na izolačním tělese rozměru 194 x 27 x 50 mm se svorkami U, V, W, N a PE.
Maximální dimenze hlavních kabelů je 25 mm2.

KATALOG

ITR 72

ITR 95

ITR 56

ITR 72 komplet

ITR 95 komplet

ITR 56 komplet

Příložka R6

Příložka R8

Příložka T6

Příložka T8

Příložka OD

Svorka odbočná

SVP3 příložková svorka

SVP5 příložková svorka

SVP7 příložková svorka